Crystal Quran ® Mikro boyuttaki Kuran Hakkında

İnandığımız

Quran

Ana ve babalarımızın tanık olduğu dünyadan artık çok uzağız. Yaşadığımız bu çok hızlı dünyada, temel değerlerimizi sürdürmek git gide daha da zor oluyor. Hız ve başarı toplumumuzda yeni ilahlar oldu: bilgisayarlar daha hızlı ve daha etkin olmak için geliştirilmekte; cep telefonları içerisinde şimdi hem internet ve mail kapasiteli minyatür bilgisayarlar hem de fotoğraf makinasıyla video bir arada yer almakta; daha büyük uçaklar yapıldığından daha fazla insan istediği yere daha hızlı gidebiliyor; uydu teknolojisi öyle bir gelişti ki okuduğunuz şeyi okuyabiliyor oldu!

Tüm canlı varlıklar Allah’ın bağışlayıcı varlığı altında olmak ister. Buna rağmen modern yaşamın getirdiği yoğun hayat tarzıyla bazen büyüklerimizin yaptığı adetleri göz ardı ederiz. Hatta bazen günde 5 kez namaz kılma şerefine erişmekten geri kalırız. Modern teknoloji bizleri köklerimizden uzaklaştırsa da, bu modern teknolojiyi neden her zaman yerine getirmeyi arzuladığınız şeyleri yerine getirmekte ve yapmakta bir araç olarak kullanmayalım.

Hadi bununla yüzleşelim! Teknolojik gelişmeler, tefekkür etmemiz için çok küçük bir alan bırakan, ya da hayatın tüm ilginç detaylarını denemek için, Batılılaşmış toplumlarda hepimizin hayatını devraldı. Unutuyoruz, çünkü hayatımızdaki iş-güç içerisinde sürekli koşturup duruyoruz. Unutuyoruz, çünkü zamanın akışına engel olamıyoruz ve zaman akıp gidiyor, “bir buradan bir oraya” (orasının kesin neresi olduğunu kimse gerçekten bilmiyor) koşuşturma içinde, mutlu olduğumuzda bazen şükretmeyi unutuyor ancak mutsuz olduğumuzda genellikle Allah’a töhmet ediyoruz.

Gelişen teknolojinin üstesinden gelemeyeceğimize göre, dünyevi olanlardan daha büyük bir boyut olduğunu hatırlatacak bir şeyi dünyaya getirerek, onunla birlikte yer almaya karar verdik. Allah’ın her daim var olan, hep bilen, sevgi dolu olarak hatırlandığı bir boyut. Barış ve huzurun, kötü zamanda ve iyi zamanda, sadece Onun varlığında bulunabildiği bir boyut.

Allah her şeyde varsa, Müslümanların, Allah’ın en kesin sözleri olarak inandığı Kuran, çok büyük bir öneme sahiptir. O, kişiye hayatının her safhasında doğru yolu seçmesine imkân kılan semavi mesajların en yüksek noktasıdır, bu yüzden Müslüman müminler Kuran’ı Allah’ın sözleri olarak tutar, Onu hatırlamak ve Onun sözlerini saymak için, her zaman ve her yerde, hangi yol daha iyi olabilir ki?

Evet, insanlar! Bu çılgın dünyadaki, telaşlı ve çekilmez günlük hayatlarımızda dahi Allah ve Onun sözleri için bir yer vardır. ..Öyleyse, ne bekliyorsunuz? Hayatınızda şimdiden Crystal Quran ® için yer açın!

Hakkımızda :

Nanographx technologie

Nanographx technologies

Teknolojiler gelişmekte ve yeni teknolojiler doğmakta, ilerleme kaydederek daha fazla uygulamalarla olgunluk kazanmaktadır.

Günümüzde nanoteknoloji, bilim dünyasındaki teknolojik gelişmelerden sonra en fazla rağbet görendir. Milyonlarca karakterin, yüzlerce bilgi ve veri sayfasının çok küçük bir çip, data taşıyıcı ya da küçük sınırlı alanda depolamaya imkan sağlar.

Bu teknolojinin en son geliştirilen şekli çok sayıda yazının ufacık özel cam( kuartz, kristal,vb) yüzeyine nakşedilmesi işlemidir.

NANOGRAPHX ’in kökeni Temmuz 2001’de Lüksemburg’da (Avrupa) Graphilux International-Luxnanographics’e dayanmaktadır ve kurulduğundan beri firmamız, mikro ve nano baskılarda dünya çapındaki müşterilerine en kesin ve hassas ürün ve hizmetleri sağlamaktadır.

Özel iştiraklerden biri olarak NANOGRAPHX firması, yenilikçi ürünler üretmek için, yeni geliştirilen teknolojilerle yeni fikirler getirmeye odaklanmıştır.

NANOGRAPHX, üretim ve en son yüksek teknolojiye ulaşmak konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir. Firmamız, mikro ve nano basım konusunda, sanat gereçleriyle, iyon ışın iz teknoloji kullanarak, tasarım ve üretim sunmaktadır. Bu teknoloji, yüksek çözünüm sunmakta olup, en güncel ileri teknoloji ve en zarif ustalık işlemidir. Yapılan işaretleme, canlı ve yüksek çözünürlüktedir.

NANOGRAPHX, sınıfındaki en güncel gereçlerle donatılmıştır. Mikro ve nano çalışmalarındaki tüm işlemlerin neredeyse tümü en yüksek kalite ile desteklenebilir. Teknolojiler gelişmekte ve bizler en cazip fiyatlarla üretim yapmaktayız ve ürünlerimiz en yüksek kalite standartlarını karşılamaktadır. Hizmetimiz ayrıca en son rötuş işlemini de kapsamakta olup, çalışmamız tüm çözümlere dinamik, esnek ve uygun yanıt vermektedir. Şirketimizin web sitenizi ziyaret edebilirsiniz : www.nanographx.com

Cristal Quran 2015 (Turkish-English)
Available from Amazon

You might be interested in :

  • M-LB3
  • M-LB11
  • M-LB8
  • M-LB7
  • M-LB6
  • M-LB4
  • M-LB1
  • M-LB09
  • M-LB10
  • M-LB5