Müslümanlar için mikro boyutlu Kuran-ı Kerim

Crystal Quran ürünleri ebedidir. İster kendinize, isterse bir sevdiğinize alacağınız Crystal Quran, çok sayıda vesile için büyük bir hediye olacaktır: yeni doğan bir bebek, mezuniyet, nişan, nikâh, hac hatırası, doğum günü ya da benzeri önemli anlar gibi.

Kuran, insana rehberlikte en büyük kaynaktır ve şüphesiz en değerli, kutsal irfan kaynağıdır.

Crystal Quran, küçük ancak yegâne İslami ürünlerle, kitaplarla ve daha bir çoklarıyla Allah’ın büyüklüğünü zikretmenizi kolaylaştırıyor. Allah’ı zikretmek için her daim müsait olmak istediğinizde, ya da ruhen bağlı bir hayat yaşamak istediğinizde, yalnızca Crystal Quran hepsini bir yerde sizin için toplamıştır.

Crystal Quran sayesinde, hafif, taşınması kolay şekliyle, siz ve sevdikleriniz bundan böyle kendi minik Kuran’ınızı yanınıza her daim, her yere götürebilirsiniz.

Crystal Quran’ı kapsayan çok güzel şekilde işlenmiş ürünler mücevher olarak ve tüm kişisel ürünlerde geliştirilebilir.

Cristal Quran 2015 (Turkish-English)

Crystal Quran minik kitapta

Çok güzel işlenmiş Crystal Quran® özel tasarımlı bir mini kitabın içine yerleştirilmiştir. Bu çok orijinal mikro boyuttaki Kuran, paslanmaz çelik ve mıknatıslarla güvenli şekilde kapatılmış minik bir kitabın içine girecek şekilde hazırlanmıştır. Deri kutusunda yer alan mikro kitabı, kutusundan çıkarıp askı olarak kullanabilir ya da anahtarlığınıza takabilirsiniz.

Bir zincirle boynunuza asabilir, anahtarlığınız olarak kullanabilir, yada çantanızda taşıyabilirsiniz. Bir yüzüne ad, ya da doğum tarihi, düğün tarihi, hac tarihi yazdırabilir, ya da bir kuruluş olarak hediye şeklinde dağıtacaksanız, kendi kuruluşunuz logosunu, markasını işletebilirsiniz.

Kuran öğretilerinden faydalanarak kendinizi bir çok dertten koruyabileceğiniz gibi, Kuran-ı Kerim’in kuvveti ve inancınız, sizi hastalıklardan ve kötü olaylardan, aksiliklerden ve makûs talihten, kazalardan ve hayattaki tüm hastalıklardan koruyacaktır. Crystal Quran mikro kitabını her daim ve her yerde yanınızda taşımak çok kolaydır. Yolculuk yaparken yanınızda, evinizde, dükkânınızda hatta ofisinizde. Bu Crystal Quran mini kitabı ile Allah’ın varlığını her daim hissedeceksiniz.

Aslında Crystal Quran mini kitabı sizin paha biçilmez dostunuz ve kullanımıyla Allahu Teâlâ’nın adını zikredebilir ve hayatınızı onun lütfuyla doldurabilirsiniz.

Bu gerçekten inanılmaz minik bir Kuran kitabı olup her türlü vesile için yegâne bir Müslüman armağanıdır. Bu ürün gamı geliştirilmekte olup, bilgi almak için lütfen sağdaki butona tıklayın.

Mini kitabın videosunu görmek için, burayı tıklayın.

Crystal Quran mini kitap interaktif komple DVD setiyle teslim edilmektedir.

Tüm canlı varlıklar Allah’ın bağışlayıcı varlığı altında olmak ister. Buna rağmen modern yaşamın getirdiği yoğun hayat tarzıyla bazen büyüklerimizin yaptığı adetleri göz ardı ederiz Günde 5 kez namaz kılmak modern dünyada zamansızlıkla zorlanır oldu. Modern teknoloji bizleri bazı vecibelerimizden uzaklaştırsa da, Crystal Quran’da ise modern teknoloji olağanüstü bir araç olmuştur.

Cyristal Quran tespihte

İslam’ın kutsal metinleri olan Kuran, her Müslümanın önemli toplantılarında yanında taşımak ya da öğretilerini günlük hayatına dahil etmek için taşımak isteyeceği bir rehberdir. Modern uzmanlık, bu hayali yaşayan bir gerçeğe dönüştürmek için girişimde bulundu. Bu doğrulama ile Crystal Quran’ın yerleştirildiği “Tespih” sunan ürünlerle ortaya çıktık.
Crystal Quran dünyanın en küçük Kuran-ı Mecid’idir. Kuran’ı, Tespihe bağlı çok hoş bir madalyon şeklinde çıkardık ve bu Kuran’ı kalem mikroskop yardımıyla okuyabilirsiniz ( SSS-linki).

“Tespih” ile Allahu Teâlâ’nın adını zikredebilir ve Cyristal Quran’ı ayrıca bir kolye olarak kullanabilirsiniz. Kuran öğretilerinden faydalanarak kendinizi bir çok dertten koruyabileceğiniz gibi, İnşallah, Kuran-ı Kerim’in kuvveti sizi hastalıklardan ve kötü olaylardan, aksiliklerden ve makus talihten, kazalardan ve hayattaki tüm hastalıklardan koruyacaktır. Crystal Quran “Tespih” her daim ve her yerde yanınızda taşımak çok kolaydır. Yolculuk yaparken, evinizde, dükkânınızda hatta ofisinizde. Bu Crystal Quran “Tespih” ile Allah’ın varlığını her daim hissedeceksiniz. Aslında bu Crystal Quran “Tespih” sizin paha biçilmez dostunuz ve kullanımıyla Allahu Teâlâ’nın adını zikredebilir ve hayatınızı onun lütfuyla doldurabilirsiniz

Tespih, Katolik ve Anglikanların kullandığı tespihle aynı olup, Müslümanlar tarafından dua ve tefekkürlerinde kullanılır. Bu dua aracı Kuran-ı Kerimde belirtildiği gibi Müslümanlar tarafından Allah’ın adını zikretmek için kullanılır.

Müslüman tespihleri boyut ve biçime göre farklılıklar gösterse de genel özelliklere sahiptir. Tespihlerin çoğu her biri 33’lü diziye bölünmüş 99 taneden oluşur. Püsküllü ip 99 tanenin sonunu işaret ederken, 10 taneli daha kısa olan kısım zikir sayısını hafızada tutmaya yarar. Misbaha tespih daha uzun olup, 999 taneden meydana gelmiştir böylece diğer tanelere ihtiyaç kalmaz.

“Tespih” temel olarak Müslümanların zikirlerini göz önüne almalarına yardımcı olan bir dua rehberi gibidir ve Allah’ın 99 ismini dile getirmekte kullanılan bir araçtır. Kutsal Ramazan ayında sıkça kullanılır. Hz. Muhammed’in (SAV) duaları sırasında hafızasında tutmak için çekirdek ve hayvan kemikleri şeklinde basit bir hatırlama aracı kullandığına inanılır. İlk olarak tespih kullanan Halife Ebubekir olsa da, ilk Müslümanlar duaları esnasında çakıl taşları ya da parmaklarını kullanmıştır. Diğer kayıtlara göre, 1800’lerde, Muhammed Bakır Meclisi, Fatima’nın her iki günde bir şehit kabristanını (Uhut savaşında öldürülen insanlarının mezarının dikildiği) ziyaret ettiğini ve bir tespih yaptığını gözlemlemiş. Bunu duyan insanlar da bunu aynı şekilde yapmaya başlamışlar.

Ürün, Kuran’ın benzeri bir kutuda paketlenmiştir. Kitabı açmanızla tertemiz yerleştirilmiş Crystal Quran “Tespih”in ortasında Crystal Quran ile bulacaksınız. Düzgün bir okuma için, kristali arka plandaki beyaz ışık üzerine yerleştirin.

Bunun dışında, bu ürünü rahatlıkla kullanmanıza yardımcı olacak bir kitapçık yer almaktadır. Rehberi okuduktan sonra, tüm soruların cevapları, sadeleştirilmiş bir dilde bilmek istediğimiz bilgilerin çoğunun karmaşık detaylarını veren rehberi okuduktan sonra bulunacaktır.

Crystal Quran "SEYAHAT SETİ"

Mikro boyuttaki Kuran’ın yerleştirildiği minik kitap tasarımı kompozit malzemeden yapılmış, ve dünyanın her yerinden Kıble yönünü göstermesi için özel tasarımlı pusula sistemi ile donatılmıştır.

Ürün komple set halindeki kutusunda, okuyucu ve dünya genelindeki şehirlerin kodlarıyla teslim edilmektedir.

Seyahatlerinizde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Boş olan bir yüzüne isim ya da doğum, düğün, hac tarihi olarak herhangi bir tarihi, ya da dini bir kuruluş ya da bir marka ismi yazabilirsiniz.

Kuran öğretilerinden faydalanarak kendinizi bir çok dertten koruyabileceğiniz gibi, İnşallah, Kuran-ı Kerim’in kuvveti sizi hastalıklardan ve kötü olaylardan, aksiliklerden ve makus talihten, kazalardan ve hayattaki tüm hastalıklardan koruyacaktır. Crystal Quran mikro kitabını her daim ve her yerde yanınızda taşımak çok kolaydır. Yolculuk yaparken, evinizde, dükkânınızda hatta ofisinizde. Bu Crystal Quran mini kitabı ile Allah’ın varlığını her daim hissedeceksiniz.

Aslında bu Crystal Quran mini kitap sizin paha biçilmez dostunuz ve kullanımıyla Allahu Teâlâ’nın adını zikredebilir ve hayatınızı onun lütfuyla doldurabilirsiniz.

Bu gerçekten inanılmaz minik bir Kuran kitabı olup her türlü vesile için yegâne bir Müslüman armağanıdır. Bu ürün gamı geliştirilmekte olup, bilgi almak için lütfen sağdaki butona tıklayın. Videoyu görmek için, burayı tıklayın.

Crystal Quran “seyahat seti” interaktif komple DVD setiyle küçük kutusunda teslim edilmektedir.

Tüm canlı varlıklar Allah’ın bağışlayıcı varlığı altında olmak ister. Buna rağmen modern yaşamın getirdiği yoğun hayat tarzıyla bazen büyüklerimizin yaptığı adetleri göz ardı ederiz Günde 5 kez namaz kılmak modern dünyada nerdeyse bir hayale dönüştü. Modern teknoloji bizleri köklerimizden uzaklaştırsa da, bu modern teknolojiyi neden her zaman yerine getirmeyi arzuladığımız şeyleri yerine getirmekte ve yapmakta bir araç olarak kullanmayalım.

 

Mikro boyuttaki Crystal Quran’ımızı kullanarak bunları ürettiler

Available from Amazon

Ürün iletişim

Crystal Quran infoHaberlerimiz ve ürün bulunma durumu hakkında bilgilendirilmek istiyorsanız :

lütfen burayı tıklayın.