Crystal Quran (Nano Kuran) hakkında SSS

Sıkça sorulan sorular

 Crystal Quran® nedir?
 Crystal Quran’ımı nasıl görüntüleyebilirim?
 Tüm Kuran-ı Kerim’in orada olduğunu nasıl bilebilirim?
 Tüm Kuran-ı Kerim’in orijinal metinde olduğunu nasıl bilebilirim?
 Bakım talimatları

 Crystal Quran® nedir  ?
Crystal Quran® üzerine bütün Kuran-ı Kerim’in nanoteknoloji kullanılarak mikro boyutta teksir edildiği ufacık bir kristaldir. Crystal Quran® bir ileri teknoloji kombinasyonudur. Diğer yazı ürünlerinde olduğu gibi yalnızca bir ya da iki metin değil, Kuran-ı Kerim’in bütün metinlerini kapsar, tüm 114 sure Osman hattı ile nakşedilmiştir.

Yüksek netlikte, ışın kullanılarak, iyonlardan gelen sinyal ve elektronlar bir resim oluşturup ufacık kristalin yüzeyine metinleri yerleştirerek bu mikro boyuttaki Kuran’ı yapmak için bir araya getirilmiştir.

- En başa dön -

 Crystal Quran’ımı nasıl görüntüleyebilirim?
Orijinal Crystal Quran®’ınızdan Kuran sayfalarını görmek için beş yol var. Bunu kendiniz kontrol etmek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki özel talimatları izleyin:

Crystal-Quran 2015 - Manual (Turkish - English)
 

1- Birincisi: Tüm Kuran’ınızı, web sitemizin "Kuran versiyon detay sayfasındaki etkileşimli gezinim sistemimizle görüntüleyebilirsiniz (“Crystal Quran nedir başlıklı mönü altında bulabilirsiniz”). Dikdörtgen resmin üzerine tıklayın, her küçük alan nakşedilmiş olan gerçek sayfadır, her bir daha küçük sayfa üzerine tıklayın böylece nakşedilmiş gerçek metin sayfası gözünüzün önüne gelecektir.

2- Nakşedilmiş sayfaları görmenin ikinci yolu ise, Crystal Quran’ın arka tarafına bakmak ve “Crystal Quran Görüntüleyici” nin düz tarafını arka taraftaki ışıkla temas ettirerek gözünüzü görüntüleyicinin ampul merceğine yaklaştırdığınızda sayfaları ve kazınmış yazıları görebilirsiniz.
Crystal Quran viewer
 
3- Üçüncüsünde Crystal Quran® ile teslim edilen DVD’yi bilgisayarınıza yerleştirerek buradan gezinim sistemine girebilirsiniz. (çevrim dışı modunda). Zorlukla karşılaşmanız durumunda DVD içinde yer alan “readme.doc” dosyasına bakınız.
Crystal Quran DVD
 

4- Dördüncüsünde DVD okuyucunuza DVD’inizi yerleştirerek, Kuran Ayetleri ve sayfalarında gezinebilirsiniz (Takmadan önce lütfen DVD’nizde yer alan kullanıcıya tavsiyeler bölümünü okuyunuz).

5- Beşincisi ise, ışıkla donatılmış bir mikroskop vasıtasıyla daha detaylı şekilde okumadır (kristalin arka tarafından) ve büyütme kapasitesi en az x100 ya da x200’dır.

- En başa dön -

 Tüm Kuran-ı Kerim’in orada olduğunu nasıl bilebilirim?
Crystal Quran® tescilli ve patentli bir üründür bu yüzden her ambalaja yetki belgesi yerleştirmekteyiz. Bunu kendiniz kontrol etmek istiyorsanız, kristali, ışıklı bir mikroskopun ve büyütme kapasitesi x100 altına koyarak Osman hattı ile yazılmış tüm Kuran metnini okumalısınız (ya da uzman okumasıyla).

- En başa dön -

 

 Tüm Kuran-ı Kerim’in orijinal metinde olduğunu nasıl bilebilirim?
Teksir edilen orijinal metin bir takım Müslüman otoriteler tarafından kabul edilmiş olup, her Crystal Quran orijinal Arapça ile teksir edildiğine dair bu mutabakata sahiptir ve bu mutabakat Kuran metninin sonunda yazılmıştır (kristalin alt tarafında).

Arapça Orijinal mutabakat sayfası burada

Orijinal Arapçadan İngilizceye tercüme edilmiş mutabakat sayfası burada

Orijinal Arapçadan Fransızcaya tercüme edilmiş mutabakat sayfası burada

Burada ise Pakistan Din Otoritelerinden gelen özel dini mutabakat: İngilizceye tercüme edilmiş orijinal Pakistan dili burada

- En başa dön -

 Bakım talimatları
Crystal Quran® ürünleri cam ihtiva eder ve dikkatli tutulmazsa çizilebilir ya da kırılabilir. Bu nedenle şu hususları tavsiyelerimizi lütfen dikkate alınız:

  1. Askılı ürününüzü kuru bir ortamda saklayınız ve hiçbir sıvıya batırmayınız (su, temizleyici çözeltiler, ses ötesi temizlik makineleri ve buna benzer).
  2. Alevden ve aşırı sıcaklıklardan uzak tutunuz
  3. Çiğnendiği ya da yutulduğunda acı ve zarar vermesi muhtemel olduğundan, çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutunuz
  4. Askılı ürününüzü çizmeden temizlemek için yumuşak bez kullanın (cam kristali temizlemek için alkol kullanılabilir).

Crystal Quran® ürününüzle ilgili herhangi bir kuşku ve sorularınız olduğunda lütfen bizimle iletişime geçiniz bize ulaşın.

- En başa dön -